Sunday, June 12, 2011

DevConnections seminari kokkuvõte

Osalesin Saksaamal toimuval seminaril DevConnections koos Eesti ASP.NET MVP Gunnar Peipmanniga. Kui ma sellele seminarile ennast kirja panin, siis lubati ka Windowsi-ga seotud sessioone ja kaks nädalat enne saadeti kiri, et PowerShelli workshop jääb ära ja kohale jõudes oli kõik Windowsiga seotud sessioonid ära jäetud. Õnneks oli kavas ka SQL sessioonid ja otsustasingi valida kõik sessioonid SQList.

WorkShop

Esimesel päeval osalesin „SQL serveri tuunimine A-st Z-ni“ sessioonil. Koolitajateks oli maailma absoluutsed tipud Paul S. Randal ja Kimberly L. Tripp. Paul on Microsoft Certified Masteri koolitaja ja MVP. Kimbery on „SQL Server Internals“ raamatu kaasautor ja palju muud veel.
Selle ühe koolituspäevaga sain ma SQLi-st ikka väga palju teada. Lühidalt öeldes sain ma kinnituse sellele, et suurte lahenduste puhul on vaja väga head ja tasemel andmebaasi administraatorit, vastasel juhul disainitakse ja hallatakse andmebaasi valesti ja sellega tekitatakse ridamisi probleeme.
Näidati ka erinevaid päringuid mida tuleks regulaarselt teostada, et teada saada kui hästi SQLis andmebaasid elavad. Sain ka teada millele tuleks kindalt tähelepanu tööl pöörata. Hämmastav oli näha kuidas tegevused, mis tunduvad väikesed või tühised põhjustavad tegelikult 5-10% jõudluse kadu ja erinevate asjade kokku liitmisel oledki oma SQL serveri ära tapnud.

Kui sul on SQL serveri jõudlusega probleeme, siis tuleb lihtsalt SQLilt küsida õigeid asju ja ta vastab sulle milles on probleem- kas mööda kirjutatud rakendus vms.

Teine ja kolmas päev

Teisel ja kolmandal päeval osalesin sammuti Pauli Ja Klaus Aschenbrenneri SQL sessioonidel, mis olid ka kõik väga head. Teada sain erinevatest SQL müütidest, päringute tegemistest ja plaanidest, päringute optimeerimisest ja SQL taastamisega seotud teemadest.

Kokkvõtteks

Kui küsida, kas see 2500 eurot oli asja väärt, siis vastuseks on JAH. Silmaringi laiendasid need kolm päeva kõvasti ja jääb nüüd tükiks ajaks peas ringlema erinevaid teemasid mille üle mõelda ja mida peaks oma igapäevaste tegevuste juures teisiti tegema.

No comments:

Post a Comment